bedavakampanya.net

Turkcell Gizli Arayanı Kapama Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell Gizli Arayanı Kapama Açma Nasıl Yapılır?

Teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte günümüzde artık akıllı cihazlar hayatın her alanında etkin bir şekilde kullanılıyor. Mobil cihazların bu denli yoğun şekilde kullanılıyor olması, kullanıcılar açısından önemli avantajlar sağladığı gibi beraberinde çeşitli sorunları da getiriyor. Özellikle geçmişte de olduğu gibi günümüzde de tüm mobil hat kullanıcılarının rahatsız olmasına neden olabilecek gizli aramalar söz konusu olabiliyor. Bu nedenle de pek çok mobil hat kullanıcısı çok ciddi sıkıntılar ile mücadele etmek durumunda kalabiliyor. Tüm GSM operatörlerinde görülebilecek bu gizli numaralardan aranma özelliği Turkcell hat aboneleri tarafından kolay bir şekilde kapatılabilmektedir. Bu şekilde gizli numaralardan aranmak isteyemeyen ve kendisini arayan numaraları bilmek isteyen Turkcell aboneleri tarafından Turkcell gizli arayanı kapama açma nasıl yapılır merak edilebiliyor.

Tüketicilerinin daha kaliteli ve daha güvenli bir mobil hizmet alabilmesini sağlamak hedefi ile Turkcell tarafından gizli arama kapatma ve açma desteği sunulmaktadır. Bu şekilde Turkcell mobil hat kullanıcıları, aboneliklerinin farklı numaralardan gizli olarak aranmasını kısıtlayabilmektedir. Böylelikle kendisini rahatsız etmek amacı ile arayabilecek kişilerin numarasının belli olmasını sağlayarak, daha güvenli ve daha sağlıklı bir şekilde kullanım gerçekleştirebilmektedir. Bu sebeple de Turkcell gizli arayanı kapama açma nasıl yapılır sorusu gündeme gelmektedir.

Turkcell Gizli Numara Açma Kapama Ücretli Mi?

Günümüzde Turkcell gizli numaradan aranıp, aranamayacağının tercihini abonelerine bırakmaktadır. Bu çerçevede de Turkcell gizli numaralara açma ve kapama hizmeti sunmaktadır. Böylelikle tüm Turkcell aboneleri numaralarına gizli numaralardan gelecek aramaları istediği gibi yönetebilme imkanına sahip olabilmektedir. Bu durumda Turkcell gizli arayanı kapama açma nasıl yapılır merak edilmesine neden oluyor. Bununla birlikte Turkcell aboneleri, operatörleri tarafından kendilerine sunulan bu gizli numaradan aranma açma ve kapatma hizmetinin ücretli olup, olmadığını merak etmektedir. Turkcell tarafından abonelerine yönelik olarak sunulan Turkcell gizli numara açma ve kapama hizmeti tüm Turkcell faturalı ve faturasız hat aboneleri tarafından tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda da Turkcell aboneleri herhangi bir ücret ödemesinde bulunmadan istediği zaman telefon numarasını gizli numaradan aranmaya açabilir veya kapatabilir.

Turkcell Gizli Arayan Kapama Nasıl Yapılır?

Turkcell gizli arayanı kapama açma nasıl yapılır bilmeyen tüm Turkcell aboneleri, işlemlerini çok basit bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Turkcella boneleri son derece pratik ve kolay bir şekilde telefon numaralarına, gizli numaradan gelebilecek tüm aramaları engelleyebilme imkanına sahip olabilmektedir. Bu kapsamda da Turkcell hat aboneleri faturalı veya faturasız hat kullanmaları fark etmeksizin telefonlarının arama bölümünde sadece bir kod tuşlaması ile Turkcell gizli aramalara kapatma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bu çerçevede de Turkcell gizli aramayı kapatma işlemi için telefonunun arama servisindeki tuşlarda “*253#” kodunun tuşlanması gerekmektedir. Bu şekilde Turkcell gizliden aranmayı engellemek mümkündür.

Turkcell Gizli Arayanı Açma Nasıl Yapılır?

Gündelik yaşantı içerisindeki çeşitli hususlar, iş ve daha pek çok farklı nedenle Turkcell telefon numarasının gizli numaralardan aranmaya açık olması gerekliliği oluşabilmektedir. Bu doğrultuda da Turkcell gizli arayanı kapama açma nasıl yapılır sorusuyla basit şekilde engellenen gizliden aranma özelliği yeniden aktif hale getirilebilmektedir. Turkcell aboneleri yine cep telefonlarının arama servisinde bir tuş kombinasyonu ile gizli numaradan aranma engelini kaldırarak, aranılabilir bir hale getirebilmektedir. Bu kapsamda da Turkcell aboneleri telefonun arama servisindeki tuşlarda bu defa “#253#” tuş kombinasyonunu girmesi gerekmektedir. Bu şekilde Turkcellgizli numaradan aranma özelliği yeniden aktif hale getirilebilmektedir. Gizli numaradan aranmayı kapatma ve açma işlemi dakikalar içerisinde yapılabilir ve herhangi bir ücretlendirmeye tabii tutulmaz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Bedava DK SMS İnternet Kampanyaları